– Wigilia w SP Nr 32

Przekaż

potrzebującym
Zobacz więcej

Wieczerza wigilijna kojarzy się z ciepłem rodzinnym i radosnym świętowaniem. Spędzamy ten czas z najbliższymi, kolędujemy i wspólnie wybieramy się na Pasterkę. Tego wieczora nikt nie chce być sam, każdy szuka obecności drugiego człowieka.

W dniu 16.12.2023 odbyła się Wigilia Caritas zorganizowana w SP Nr 32 w Gliwicach. Dzięki dużej przychylności dyrekcji szkoły, pracowników, rodziców uczniów, wolontariuszy, pracowników Caritas przy wigilijnym stole mogli zasiąść zaproszeni goście: osoby ubogie, samotne, seniorzy, uchodźcy i wszyscy, którzy czują potrzebę spędzenia czasu przedświątecznego z drugą osobą i możliwością przełamania się opłatkiem.

Pośród znamienitych gości, którzy uświetnili swoja obecnością uroczystość byli :dyrektor Caritas Diecezji Gliwickiej, Radna dzielnicy Łabędy, księża. z pobliskich parafii, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół oraz przedstawiciele Parafialnych zespołów Caritas.

Na wigilijnych stołach pojawiły się smaczne potrawy, które zasponsorowała firma Selgros a zespół Times pięknie akompaniował kolędowanie. Było bardzo uroczyście, rodzinnie i świątecznie.

Wróć do góry