– Aktywni +

Przekaż

potrzebującym
Zobacz więcej

PROJEKT FINANSOWANY Z BUDŻETU PAŃSTWA FUNDUSZ MINISTERSTWA RODZINY I POLITYKI SPOŁECZNEJ AKTYWNI+

Flaga i Godło Polski

Z przyjemnością informujemy, iż w czerwcu rozpoczęliśmy realizację projektu „Zwiększenie zaangażowania osób starszych poprzez wsparcie oferty aktywizacji seniorów Caritas Diecezji Gliwickiej”.

Projekt wychodzi naprzeciw potrzebom osób powyżej 60. roku życia, które wciąż mają wiele chęci do poznawania świata i zdobywania nowych doświadczeń, jednak z racji szybko upływającego czasu i zmieniającego się świata czasami trudno jest się im odnaleźć w otaczającej rzeczywistości.

Głównym celem działań Caritas jest zwiększenie aktywności osób starszych w życiu społecznym, co korzystnie wpłynie na ich samopoczucie, ale także przyczyni się do niesienia przez seniorów pomocy innym członkom lokalnej społeczności, sprawiając, że poczują się oni potrzebni i ważni.

Bezpośrednim efektem projektu będzie aktywizacja 40 osób powyżej 60-ego roku życia,  w tym 10 osób niepełnosprawnych, które dzięki zaplanowanym działaniom zaangażują się   w życie społeczne mieszkańców powiatu gliwickiego.

W ramach projektu zaplanowano liczne zadania, wśród których znajdą się, m.in:

– warsztaty,
– szkolenia,
– staże zawodowe,
– wolontariaty, 
– konsultacje z trenerem zawodowym,
– sesje z psychologiem,
– wyjazdy integracyjne.

Zaplanowane działania oraz osiągnięte rezultaty wywołają trwałe pozytywne zmiany w życiu seniorów oraz środowiska, w którym żyją.

Seniorze! Dołożymy wszelkich starań, abyś mógł aktywnie spędzać każdy dzień pomagając sobie i innym.

Projekt potrwa do końca grudnia 2021 roku.

DOTACJA 224 280 zł

CAŁK. KWOTA PROJEKTU 255 080 zł

Wróć do góry