– Upominki od św. Mikołaja

Przekaż

potrzebującym
Zobacz więcej

Przychodzi w roku taki dzień, że duże i małe dzieci czekają na niezwykłego gościa Świętego Mikołaja. 7 grudnia do centrali Caritas Diecezji Gliwickiej zawitał długo oczekiwany gość.Sporo przygotowań,emocji i radości miały dzieci,które spotkały Mikołaja ale również pracownicy centrali,którzy czynnie uczestniczyli w przygotowaniach.Mikołaj obdarował słodkościami i podarunkami ponad 300 dzieci polskich i ukraińskich. Dzieci z radością śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wierszyki.Dalej Mikołaj pojechał w inne miejsca diecezji Gliwickiej by dawać radość naszym milusinskima nam przekazał wiadomość… Ho,ho….do spotkania w następnym roku-bądźcie dobrzy dla ludzi.

Parafialne Zespoły Caritas działające na terenie diecezji gliwickiej przygotowały ponad 1500 paczek dla dzieci z okazji dnia św. Mikołaja.

Paczki były przeważnie rozdzielane w parafiach podczas spotkania ze św. Mikołajem lub były bezpośrednio zanoszone przez Świętego do domów biednych dzieci. W tym dniu również podopieczni placówek prowadzonych przez Caritas diecezjalną i nie tylko – otrzymali okolicznościowe upominki.  

Spotkanie ze Świętym oraz prezenty jak zawsze dały dzieciom wiele radości i uśmiechu.

Wróć do góry