– Dołącz się do akcji: Liczy się człowiek

rehabilitantki z jednostki w Lublińcu

No i co, że masz piękne mieszkanie, super samochód. Kiedy dopada Cię ból, kiedy powoli choroba niszczy organizm.To właśnie wtedy zaczynasz nabierać perspektywy do życia i do potrzeb. Z marzeń o niesamowitych wyjazdach i przygodach przechodzisz do pragnień takich jak samodzielne chodzenie, godzina bez bólu. Żebym jeszcze raz mógł sam pójść do toalety.

Można powiedzieć, że to szok, bo żyjemy w świecie, w którym mówią nam, że możesz mieć wszystko, że wszystko jest dla Ciebie i tylko jeden mały krok (zwykle kredytowy) dzieli nas od tego wszystkiego. Dotkniesz magicznej apki na swoim smartfonie i w mig zrobisz to czego pragniesz. No i oby wszystko się udało i wyglądało jak w świecie totalnego marketingu.

… ale wielu się nie udaje. Choroba postępuje, jesteśmy coraz starsi i nie wszystko działa jak należy. COVID19 wcale nie pomaga. Powoli każdy krok staje się problemem. Zwykłe czynności wymagają heroizmu. Wyjście do skrzynki po list zaczyna się od pytania „czy będę mieć siłę wrócić do mieszkania?”. Stajemy się niepełnosprawni… TAK! MY! nawet młodzi. Ulegamy wypadkom, dostajemy udaru. Świat pędzi, my z nim, a nasze organizmy, niby wysportowane a w rzeczywistości przeeksploatowane mówią nam dość i trafiamy na izbę przyjęć, gdzie jesteśmy zdani na innych. Pojawia się niepełnosprawność, pojawia się żal, smutek i niechęć do wszystkiego.

Tu wchodzimy my. Z opieką pielęgniarską, z rehabilitantami. Chcemy przywrócić Cię do życia. Masz szansę wrócić do świata, ale są limity. NFZ mówi, że nie możesz mieć tyle rehabilitacji ile potrzebujesz.

My nie chcemy, żeby tak było. Chcemy, żeby każdy dostał taka pomoc jaką potrzebuje. Niezależnie w co wierzy, jakie ma poglądy polityczne musi dostać pomoc.

Pomóż nam. Wejdź na stronę https://liczysieczlowiek.pl i pomóż nam w działaniach rehabilitacyjnych i pielęgniarskich. Pomagamy ogromnej ilości osób w ramach kontraktów z NFZ oraz z własnych funduszy. Jesteśmy jednak na granicy, której już nie możemy przeskoczyć. Nasi pracownicy działają w pocie czoła. Wiemy, że to ciągle za mało, że potrzebujących jest coraz więcej a środków coraz mniej. Podjęliśmy działania w ubieganiu się o środki unijne. Staramy się działać na wszelkich frontach, ale dziś prosimy właśnie Ciebie o poznanie naszych działań i wpłatę na rzecz akcji „Liczy się człowiek”

Wejdź na https://liczysieczlowiek.pl i dowiedz się wszystkiego !

Dziękujemy!