– Wolontariat

Przekaż

potrzebującym
Zobacz więcej

Nie siedź w domu, zacznij działać! Jeśli myślisz o wolontariacie jako o działaniu na rzecz tych najbardziej potrzebujących to na pewno się dogadamy. Przygotowaliśmy kilka form wolontariatu, które realnie wpływają na podniesienie jakości życia osób potrzebujących.

Wolontariat w Caritas Diecezji Gliwickiej

Rób to co lubisz i pomagaj innym. Ty decydujesz co chcesz robić i ile czasu chcesz na to poświęcić. Zobacz co w tej chwili możemy CI zaoferować:

Wolontariat wytchnieniowy – to bardzo potrzebny rodzaj pomocy, który polega na towarzyszeniu osobom niepełnosprawnym lub starszym – takim, które przykute są do łóżka lub do wózka. Osoby te wymagają całodobowej opieki. Poświęć im 2 godziny w tygodniu, odciąż opiekuna, który w tym czasie będzie w stanie pójść na pocztę, do dentysty. Nie martw się, zanim zostaniesz sam na sam z osobą niepełnosprawną przejdziesz niezbędne szkolenia. Zarówno psychologiczne, jak również dowiesz się jak pomóc konkretnej osobie, jakie są jej potrzeby.

Wolontariat opiekuńczy – Chcesz pomóc w opiece nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi ? Świetnie to słyszeć. Nasze pielęgniarki docierają do wielu miejsc, w których osoby starsze potrzebują pomocy. Dają z siebie wszystko, chcesz im pomóc w działaniach ? Świetna sprawa – dołącz do nas.

Pomoc osobom starszym – nie wszystkie osoby starsze potrzebują opieki medycznej. Wiele z osób starszych potrzebuje uwagi, potrzebuje pomocy w prostych zadaniach dnia codziennego. Często tęsknią za prawdziwym życiem, które może znów nabrać kolorów. Znasz sytuację, kiedy babci nie chce się gotować obiadu, bo nie ma dla kogo.. siedzi w domu… i nic się nie dzieje. Możesz rozświetlić jej życie, wpaść ze swoimi dziećmi – posłuchać ciekawych historii.

Wolontariat akcyjny – świetna sprawa dla młodzieży, ale nie tylko. Raz na jakiś czas potrzebujemy świetnych ludzi , którzy pomogą nam w działaniach związanych z prowadzeniem kwest a także organizacją ciekawych wydarzeń.

Wolontariat techniczny – potrzebujemy ludzi ze złotymi rączkami, ludzi, którzy chcą pomóc w sprawach technicznych, których wałek do farby, młotek czy piła nie są obce. Potrzebujemy Was w wielu lokalizacjach Zawsze jest coś do roboty i powiedzmy sobie szczerze, nie na wszystkim się znamy, nie ze wszystkim sobie radzimy – pomożesz ?

Umiesz? Pomóż w lekcjach, pomóż w rozwoju. Chcesz podziałać w naszych świetlicach ? Chcesz podzielić się swoją wiedzą z młodzieżą, która nie miała tyle szczęścia. Brakuje im wsparcia w nauce i odkryciu swoich talentów

Masz własny pomysł ? Koniecznie do nas napisz.

Jeśli tylko jesteś zainteresowany lub zainteresowana to napisz do nas koniecznie. Najlepiej pod adres wolontariat@caritas-gliwice.pl Pomożemy Ci w wyborze wolontariatu.

Wróć do góry