– Paczka dla Ukrainy II edycja

Przekaż

potrzebującym
Zobacz więcej
  • Rozpoczyna się II edycja akcji – Paczka dla Ukrainy
  • Pomagamy potrzebującym na Ukrainie przetrwać zimę
  • Zbieramy produkty, które są dostępne na liście – do pobrania poniżej

Rozpoczynający się w Niedzielę – 27 listopada br. – czas Adwentu, w swojej wymowie radosnego oczekiwania daje nam zachętę do tego, aby pochylić się nad tymi, którzy przeżywają skutki wojny na Ukrainie.

Ponownie, jak to było w marcu – Caritas gliwicka wspólnie z parafiami naszej diecezji, pragnie się włączyć w akcję: PACZKA DLA UKRAINY

W marcu, dzięki licznej odpowiedzi naszych parafii na w/w zachętę do rodzin ukraińskich z naszej tylko diecezji trafiło ponad 2500 paczek.

Wychodząc naprzeciw dalej trudnej sytuacji rodzin na Ukrainie, gorąco zachęcamy wszystkie parafie i ludzi dobrego serca do włączenia się powtórnie w niniejszą akcję.

Paczkę należy przygotować według proponowanej listy produktów, która jest dostępna w załączniku. Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów, umieszczenie ich w kartonowym pudle. Masa paczki powinna wynosić max. 16-18 kg.

Kartony są do odebrania w parafiach, które włączą się do akcji lub w centrali Caritas.

Gotowe kartony przekazujemy do parafii we wskazane przez księdza proboszcza miejsce. Prosimy, aby wśród parafian znaleźli się wolontariusze, którzy własnym transportem przewiozą zebrane paczki do magazynu naszej diecezjalnej Caritas w Gliwicach przy ul. Ziemowita 3.

W razie pytań związanych z organizacją zbiórki proszę kontaktować się z koordynatorem akcji: tel. 667 445 774; e-mail: i.kaminska@caritas-gliwice.pl

Wróć do góry