– Medal dla Caritas

Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Radosnych i błogosławionych

W dniu 16 marca br. w Sali Sejmu Śląskiego odbyła się uroczystość wręczenia okolicznościowych medali osobom współdziałającym, wspomagającym i wspierającym działalność Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” – w szczególności Oddział Górnośląski – z okazji rocznicy 30-lecia powstania organizacji. Uroczystości przewodniczyli Dariusz Piotr Bonisławski, prezes Stowarzyszenia oraz Stefan Gajda, prezes Oddziału Górnośląskiego Stowarzyszenia.

Pośród uhonorowanych medalem osób oraz instytucji znalazła się Caritas Diecezji Gliwickiej, która od wielu lat współpracujące z Oddziałem SWP w Katowicach, m.in. podczas akcji pomocy charytatywnej dla organizacji polskiej mniejszości narodowej w obwodzie lwowskim oraz wspólnej organizacji akcji pomocy medycznej.